Co to jest Catsitting?

To dochodząca opieka nad kotami w ich domach podczas nieobecności opiekuna – czyli na ich własnym terenie, tam gdzie czują się bezpiecznie i pewnie. Catsitter to inaczej opiekun dla kota, kocia niania. Koty są mocno terytorialne i bardzo wrażliwe, czerpią poczucie bezpieczeństwa z własnego terytorium. Dlatego u większości kotów każda zmiana miejsc pobytu wiąże się z silnym stresem. W szczególności traumatyczne jest przebywanie w hotelach przepełnionych obcymi zwierzętami, zapachami, dźwiękami. Koty mogą przestać jeść, wysypiać się i być w ciągłym napięciu. Zachwianie równowagi psychicznej i stres u tych wrażliwych istot to prosta droga do problemów zdrowotnych, behawioralnych oraz emocjonalnych. Dlatego koty mając możliwość zostania u siebie, o wiele lepiej zniosą rozłąkę z Opiekunem.

Jeśli wyjeżdżasz i chcesz zapewnić swoim ukochanym kotom profesjonalną opiekę przez osobę wykwalifikowaną – służę pomocą. Oferuję opiekę przez cały rok na terenie Oleśnicy i okolic. Koty zostają u siebie, na swoim znanym i bezpiecznym terenie, a ja przyjeżdżam do nich 🐱

Jak wyglądają wizyty?

Podczas opieki karmię koty, wymieniam wodę, sprzątam kuwety, spędzam czas z kotami według ich potrzeb i preferencji np. bawimy się zgodnie z zachowaniem łańcucha łowieckiego. Jeśli jest nieufny, po prostu dotrzymuję kotu towarzystwa i przyzwyczajam go do siebie. Nawet jeśli Twój kot boi się obcych- szybko zaskarbiam sobie kocie zaufanie, z kocim gatunkiem łączy mnie ogromna nić porozumienia.

opieka nad kotem oleśnica

Podczas moich wizyt szczególnie dbam o bezpieczeństwo kocich podopiecznych, zawsze sprawdzam czy wszystko jest w porządku. Wiem na co zwracać uwagę przy kotach, bardzo łatwo odczytuję kocią komunikację, potrafię rozpoznać niepokojące sygnały w zachowaniu i samopoczuciu kotów. Podczas każdej z wizyt prześlę Wam zdjęcia kotów i informacje o tym jak się mają. Zadbam o dobre samopoczucie kotów i Wasze- zostawiając koty pod moją opieką będziecie mieć spokojny i bezstresowy wyjazd.

Jak zarezerwować termin opieki?

Zarezerwuj termin wypełniając ten Kwestionariusz Opieki nad Kotami, lub poprzez wiadomość prywatną, telefonicznie lub mailowo.

Umówimy się na pierwszą bezpłatną wizytę zapoznawczą. Poznamy się, ja poznam Wasze koty – a one mnie. Zapytam o ich zwyczaje, gdzie najchętniej przebywają, gdzie się chowają, jak lubią się bawić, o miejsce przechowywania karmy, żwirku, łopatek, woreczków, zmiotki, środków do posprzątania, transportera. Odpowiem na wszystkie nurtujące pytania, rozwieję wszelkie wątpliwości i zapoznam się z Waszymi wytycznymi odnośnie opieki.

Podpiszemy umowę zapewniającą bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz mieć podgląd ze swojego telefonu- możesz u mnie wypożyczyć kamerkę.

Więcej szczegółów opieki czasowej w Regulaminie.